Jeseň 2019 - zhodnotenie

Do nového ročníka sme vstupovali odvážne, veď z družstva nikto neodišiel a zostali sme ako v minulom ročníku. Los nám na prvé ti kolá prisúdil nových a staro-nových súperov. Prvé kolo sme odohrali doma proti Mzjave, ktorá mala v kadetkách ročnú prestávku. Pre nás dosť dobrý zápas a dvakrát víťazstvo 3:0.

Druhé kolo proti nám opäť v domácom prostredí nastúpila UKF Nitra - športové gymnázium.  Po minulo-týždňovom víťazstve prebudenie . Nitranky, výborne hrajúce v obrane nám nedali veľa šancí a nezískali sme pre seba ani set.

Tretie kolo SŠS Nitra, posilnené o niekoľko hráčok hosťujúcich bol výborný súper a v zápase sme sa ťahali o každý bod. Prvý zápas po ťažkom boji 3:2 pre nás a rovnako druhý zápas víťazne , ale už 3:0.

Štvrté kolo sme nehrali, nakoľko v súťaži je nepárny počet družstiev.

Piate kolo cestujeme k lídrovi celej kadetskej súťaže - do Levíc. Súperky bez prehry mali už v družstve zabudované i nové hráčky . Prehrali sme 2:3, ale s predvedenou hrou môžeme byť spokojné. Druhý zápas už z našej strany slabší výkon a prehra 0:3.

Šieste kolo cestujú ku nám dievčatá z Trnavy pod vedením nového trénera. Hra sa nám darila a vítazstvo 3:0 a 3:1 je zaslúžené.

Siedme kolo : Púchov. Dlhoročný rival. Veľký boj, pekný volejbal a úspech Púchova -odnáša si v prvom zápase body z víťazstva 1:3. Z druhého súboja si nechávame body doma za víťazstvo 3:1.

Na záver súťaže sme mali veľmi ťažkých súperov a z týchto zápasom sme sa z víťazstva netešili.

Najskôr doma nás MVK  zdolalo 0:3 a 2:3. O týždeň v záverečnom kole sme cestovali do Skalice v počte 6 dievčat . Pod  nízky počet sa podpísali ochorenia a nedisciplína hráčok. Aj napriek početnej nevýhode / žiadne striedania/ sme odohrali pekný vyrovnaný súboj. Prehra 3:0 sa javí ako jednoznačná, ale volejbal bol naozaj pekný. Druhý zápas sme viedli 2:0. Nakoniec sme prehrali 2:3. Hráčkam patrí pochvala. Snaha, bojovnosť - kiež by sme dokázali ukázať v každom zápase.

Po skončení prvej polovice súťaže prezimujeme na 5. mieste.